Название страницы
85200 Донецкая область
     г. Торецк, ул. Светлая, 5

тел.   (06247) 4-27-59
    факс (06247) 4-30-84

email: dzteplo@gmail.com


01.04.2019
Впровадження позитивного досвіду з охорони праці та профілактики виробничого травматизму  
28.03.2019р. страхові експерти з охорони праці Цурган В.М. та Вадовська Я.О. провели у Торецькому міському відділенні управління ВД Фонду соціального страхування України в Донецькій області засідання круглого столу щодо впровадження позитивного досвіду з охорони праці та профілактики травматизму виробничої одиниці Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» «Дзержинськтепломережа» на підприємствах м. Торецька - АКП «Комунальник» та ПП «Техноком Н». На засіданні були присутні представники служб охорони праці вищезазначених підприємств - Бойко В.І., Гальченко О.П. та Середня Є.Г.
Відкрила захід завідувач сектору Цурган В.М., яка зазначила мету та завдання даного засідання круглого столу. Вадовська Я.О. зауважила, що охорона праці є важливою складовою роботи кожного підприємства і починається з організації системи управління охороною праці. Роботодавець зобов’язаний створити у кожному структурному підрозділі і на кожному робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів та забезпечити додержання вимог законодавства у галузі охорони праці.
Згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» одним із напрямків діяльності Фонду є проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих та небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров’ю застрахованих, викликаних умовами праці. Серед низки профілактичних заходів, що здійснюються, особлива роль належить вивченню та поширенню позитивного досвіду з питань створення безпечних та нешкідливих умов праці. Таким досвідом, вивченим у ВО ОКП «Донецьктеплокомуненерго» «Дзержинськтепломережа», страхові експерти відділення Фонду поділились з фахівцями з охорони праці АКП «Комунальник» та ПП «Техноком Н». Вони розповіли про дію трьохступеневого контролю за станом охорони праці на робочих місцях, приділили увагу навчанню посадових осіб, щорічному навчанню та перевірці знань працівників, які працюють в умовах підвищеної небезпеки, якості проведення інструктажів з охорони праці, обов’язковому проведенню медичних оглядів працівників певних категорій, забезпеченню працівників спецодягом.
Після цього інженер з охорони праці ВО ОКП «Донецьктеплокомуненерго» «Дзержинськтепломережа» Бойко В.І. зауважила, що підвищення ефективності охорони праці на підприємстві досягається шляхом уважного, сумлінного і наполегливого ставлення до питань охорони праці не тільки служби з охорони праці, керівників відділів та служб, а й директора Щербини І.В., який дуже уважно ставиться до питань безпеки на виробництві.
Цурган В.М. відмітила, що у ВО ОКП «Донецьктеплокомуненерго» «Дзержинськтепломережа»за останні 7 років не було жодного нещасного випадку на виробництві, що свідчить про ефективну роботу системи управління охороною праці.
Учасники круглого столу обговорили актуальні питання щодо профілактики профзахворюваності та виробничого травматизму, після чого Вадовська Я.О. акцентувала увагу присутніх на скасуванні деяких нормативно-правових актів з охорони праці та довела до відома інформацію про нові НПАОП, які чинні на теперішній час.
За підсумками заходу було прийнято відповідні рішення стосовно покращення роботи з питань охорони праці на підприємствах міста. Наприкінці засідання круглого столу Цурган В.М. подякувала всім присутнім за участь та побажала їм міцного здоров’я та наснаги до праці.

За матеріалами Торецького міського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області